Târgul ofertelor educaționale-an școlar 2016-2017

 
Campanie de promovare a ofertei educaționale pentru anul școlar 2016-2017

În data de 12 mai 2016, între orele 12 și 18, la Școala Gimnazială ,,Romul Ladea” din Oravița a avut loc Târgul ofertelor educaționale, dedicat elevilor și părinților elevilor claselor a VIII-a. La târg, și-au prezentat planul de școlarizare pentru anul 2016-2017 cele două licee din oraș, respectiv Liceul Teoretic ,,General Dragalina” din Oravița și Liceul Tehnologic ,,Mihai Novac”. La eveniment au participat elevi și cadre didactice de la cele două licee, conducerea liceelor, precum și elevi de la școlile gimnaziale din oraș și din localitățile din jurul Oraviței, însoțiți de domnii profesori sau de părinți.
Dragi absolvenți de clasa a VIII-a, vă urăm succes la examen și vă așteptăm din septembrie la Dragalina!