Revista școlii
JURNAL DE LICEU

Revista Jurnal de Liceu a apărut prima dată în anul 2005, numărând în total 27 de numere în istoria sa de peste 10 ani. La apariție a fost coordonată de doamna profesoară Cornelia Edițoiu, apoi, din 2014, de domnul profesor Bogdan Imbri.
Printre rubricile constante ale revistei se numără: Cuvântul directorului, Interviu cu un profesor, Jurnal de conștiință, Jurnal de idei, Jurnal literar, Jurnal poliglot (cu articole în limbile engleză, franceză, spaniolă, italiană și, recent, germană), Jurnal de lectură, Jurnal de film, Jurnal de modă și Jurnal de călătorie. Printre semnatarii articolelor din paginile revistei se numără elevii și profesorii Liceului Teoretic „General Dragalina”. În anii școlari 2014-2015 și 2015-2016 revista Jurnal de Liceu a obținut premiul 1 pe județ la concursul de reviste școlare și, în anul 2015, premiul 1 la Festivalul Național Bucuria Lecturii.